Fitting

Otázky a odpovědi

  1. Co je to fitting golfových holí ?
  2. Proč bych měl chtít fitting golfových holí ?
  3. Jsem začátečník, potřebuji hole na míru ?
  4. Kolik času zabere fitting golfových holí ?
  5. Jsou golfové hole na míru stejně drahé jako standartní ?
  6. Potřebuji k fittingu mé původní hole ?
  7. Mohu si vyzkoušet některou z DEMO holí ?

Co je to fitting golfových holí ?

Fitting je stručně řečeno výběr holí takových vlastností, které umožní hráči hrát opakovaně přesně a dostatečně daleko vzhledem k jeho fyzickým předpokladům a golfovým dovednostem. Na základě výšky postavy, délky končetin, velikosti dlaně a prstů se provede výběr správné délky holí a korektní velikosti gripu. Na základě hráčových herních dovedností může zkušený fitter doporučit hráči adekvátní skladbu setu a především designu hlavy hole. Vhodně vybraným designem hlavy hole, zejména obvodovým vyvážením, posunem těžiště, velikostí líce hole apod. lze snadno a okamžitě pomoci hráči k větší délkové i směrové konzistentnosti ran a často i ke zlepšení výšky a délky ran. Špatná délka golfové hole vede k ranám mimo zamýšlený cíl i při správně provedeném golfovém švihu a ve velkém počtu případů nutí hráče deformovat správný švih z důvodu kompenzace chybné délky hole.

Proč bych měl chtít fitting golfových holí ?

Správné golfové vybavení mi pomáhá dosáhnout jednoznačně lepších výsledků - větší konzistence, lepší výška a délka ran. Nenutí hráče provádět dodatečné kompenzace ve švihu resp. v golfovém postoji z důvodu nevhodného vybavení.
Cena je u většiny předních výrobců stejná jako u tzv. skladových setů.

Jsem začátečník, potřebuji hole na míru ?

U začátečníka doporučujeme minimálně statický fitting a výběr vhodného designu golfové hole(více nebo alespoň částečně odpouštějící hole) a správnou skladbu golfového setu.

Kolik času zabere fitting golfových holí ?

Statický fitting - 30 min.
Dynamický fitting - 30 - 60 min. podle počtu testovaných holí a jejich variant.

Jsou golfové hole na míru stejně drahé jako standartní ?

Cena golfových holí na míru je uvětšiny předních golfových výrobců stejná jakou holí standartních. K nárůstu ceny dochází pouze v případě použití hodně neobvyklých shaftů popř. gripů.

Potřebuji k fittingu mé původní hole ?

Původní hole potřebujete pouze pro možnost srovnání výsledků a pocitu při hře stávajícími a novými holemi.

Mohu si vyzkoušet některou z DEMO holí ?

Kteroukoliv z DEMO holí si můžete vypůjčit v naší prodejně na driving range v Ropici. K dispozici jsou železa č. 6, drivery, dřeva č. 3., hybridy č. 3 a 4. Po individuální dohodě je možné si zapůjčit vybrané hole i pro hru na hřišti.

Statický fitting

Statický fitting je minimum, které by měl podstoupit každý zájemce o koupi nového golfového vybavení. U statického fitting měříme základní biometrické údajů hráče, zejména výšku postavy, délku paží a velikost dlaně. Všechny tyto údaje slouží ke stanovení správné délky a sklonu(tzv. lie) golfových holí a ke stanovení korektní velikosti gripů.

Dynamický fitting

Dynamický fitting rozšiřuje statický fitting o údaje měřené během skutečného švihu hráče. Jedná se o dynamický lie, tzn.lie měřený v okamžiku trefení míče, rychlost hlavy golfové hole, úhel vzletu míče, rotaci a trajektorii míče. Dynamický fitting také umožňuje hráči vyzkoušet více shaftů o různé váze a pružnosti a v neposlední řadě dává hráči okamžitou odezvu v podobě pocitu z trefených ran.

Kamenná prodejna se nachází v golfovém areálu Beskydské golfové a.s. v Třinci-Ropici.

Mapa
V naší golfové prodejně naleznete golfové hole značek Titleist, Cobra, Wilson, Adams Golf, Callaway, Scotty Cameron. Golfové bagy, golfové vozíky a ostagtní golfové příslušenství mnoha renomovaných golfových značek. Koupit můžete golfové soupravy do deště, golfové kalhoty, sukně, trička a dalčí oděvy značek Cross, J.Lindeberg, Footjoy, ProQuip, Envy, Nike, Greg Norman, Back Tee a dalších. V našem golfovém shopu rovněž naleznete kompletní sortiment golfové obuvy FootJoy a nových i hraných golfových míčů značek Titleist, Wilson, Pinnacle, Top Flite a Callaway. Kompletní nabídku golfových rukavic značek Titleist a FootJoy. Provádíme opravy golfových holí jako lepení uvolněných hlav golfových holí, přegripování - výměnu golfových gripů, výměnu golfových shaftů, výměnu zlomených golfových shaftů. Organizujeme golfové tábory a golfové kurzy pod vedením golfového profesionála, zajišťujeme individuální, dětský i skupinový golfový trénink. Organizujeme golfové pobyty v zahraničí.